FB_PIXEL_image

Patarimai ieškantiems darbo

Ženklai, kad jau metas keisti darbą

Lina Dumskė
Koučerė ir personalo praktikė
03/23/2023 | Tips For Job Seekers | 11 min read
Ženklai, kad jau metas keisti darbą
Sprendimas išeiti iš darbo – svarbus pokytis žmogaus gyvenime. Pasiryžti tam dažnai sudėtinga: juk kiekviename darbe galime rasti ir pliusų, ir minusų. Be to, nenorime pasirodyti nepastovūs ir nelojalūs, tad kartais liekame darbe vardan „gražaus CV“.

Visgi gebėti atpažinti, kad atėjo metas atsisveikinti su darbdaviu – labai svarbu, nes užsitęsęs nepasitenkinimas darbu gali turėti neigiamų pasekmių žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai. Tad kokie ženklai rodo, kad atėjo metas judėti toliau?

Nebėra erdvės tobulėjimui

Jus aplanko jausmas, kad savo darbe pasiekėte lubas ir nebeturite galimybių mokytis, augti ir tobulėti. Jus džiugina, kad pasiekėte aukštą profesionalumo lygį savo srityje, tačiau pastebite, kad ir toliau kasdieniame darbe naudojate vis tuos pačius įgūdžius. Nepraleiskite per daug metų pozicijoje, kuri nesuteikia augimo galimybių. Skirdami savo laiką ir energiją įmonei, kuri nepalaiko mūsų karjeros pažangos, ilgainiui trukdome savo karjerai.

Dėl darbo streikuoja jūsų sveikata

Jei ligos jus ima pulti dažniau nei įprasta, laikas atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir patyrinėti, ar šių sutrikimų priežastis nėra darbe patiriamas stresas, nerimas ir bendras nepasitenkinimas savo profesine veikla. Atkreipkite dėmesį ir į savo įpročius – kartais nepasitenkinimą darbu mes bandome kompensuoti suteikdami sau įvairių malonumų kitose srityse, pavyzdžiui, persivalgydami, vartodami alkoholį, vengdami sporto ar kitų disciplinos reikalaujančių, bet sveikatai naudingų, įpročių.

Jums netinkamai atlyginama

Ar darbe jums tinkamai atlyginama, turint galvoje jūsų patirtį, gebėjimus, indėlį į organizacijos gerovę ir bendrą situaciją rinkoje? Stenkitės jausti rinkos pulsą ir suprasti, kaip šalyje keičiasi jūsų profesijos žmonių atlyginimai. Deja, naujokai vis dar neretai uždirba daugiau nei senbuviai, tačiau organizacijos šį skirtumą stengiasi vis labiau mažinti. Be to, svarbu prisiminti, kad įmonėje praleisti ilgi metai nebūtinai savaime yra vertybė: jei esate užsisėdėjęs komforto zonoje, neaugate ir netobulėjate, finansinis įvertinimas tai atspindės.

Negalite savo darbo atlikti gerai

Jei darbe jūs negalite savo užduočių atlikti profesionaliai – kišate koją savo pačių karjerai ateityje. Jei organizacija jums nesuteikia pakankamai išteklių, vadovų paramos, greitų sprendimų ir dėl to nukenčia jūsų darbo kokybė – menkinate savo kaip profesionalo įvaizdį.

Nesutampa jūsų ir darbdavio vertybės

Jei pajutote, kad jūsų asmeninės vertybės nesutampa su organizacijos, tai gali būti rodiklis, kad laikas pasitraukti. Kai paminame savo vertybes, viduje jaučiame nerimą ir nepasitenkinimą, nebegalime didžiuotis savo darbu, o galiausiai prarandame ir prasmės pojūtį. Kardinaliai išsiskiriantis požiūris į prioritetus, klientų aptarnavimą ar strategiją veda į profesinį perdegimą ir abejingumą, tad apsvarstykite galimybę ieškoti kito darbo.

Jūs padarėte viską, kad pamėgtumėte savo darbą

Svarbiausias ženklas, kad laikas ieškoti naujų galimybių – aiškus žinojimas, kad jūs jau padarėte viską, kas yra jūsų galioje, kad pakeistumėte jūsų netenkinančią situaciją ar savo požiūrį į darbą. Prieš pradėdami ieškotis naujos vietos pirmiausia pasikalbėkite su savo vadovais dėl galimybių keisti tai, kas jūsų netenkina. Taip pat – padirbėkite su savimi ir išsiaiškinkite, kas jums darbe iš tiesų svarbu, o kas – tik detalės, į kurias galima kreipti mažiau dėmesio. Išeiti iš darbo spėsime visada, tad prieš tai verta padaryti viską, kas įmanoma, kad aiškiai žinotume: daugiau šioje organizacijoje aš būti nebenoriu.

Comments

Trending Job Ads

Related articles

Employee motivation

HOW TO MOTIVATE AN EMPLOYEE

We are motivated when we are healthy (in a broader sense). This is our strength and our life-competence. Then we naturally have goals, desires and we are moving towards them. When I come to work, my goal is to earn money, achieve good results or even create something, actualize myself, carry out meaningful projects – find meaning and satisfaction.
Employee involvement

“I’M ON A MISSION”. EMPLOYEE ENGAGEMENT

“Employee involvement” is a management term that means that the employee likes his activities, the work is interesting to him, the employee is emotionally engaged, wants to continue this work, and goes to it voluntarily. When we ask people what a favorite job means to them, usually the answer is one – I wake up with desire, I go to work with pleasure.
An Employee is Like a Sprout

WHO ARE YOU – A SPROUT, A TOOL OR A PARTNER?

The approach that “an employee is the resource” sees the person as a tool – as an instrument to achieve the goal. If I need to hammer a nail into the wall, then I take the hammer and I do the work. When I want to achieve the goal, then I ask for help from my colleague and we achieve the goal together. This approach is based on a rational benefit. If employees in the company are seen as resources, then probably there will be no mutual loyalty.